Blog categories

Comments

Argentina 

Tarsi daugiaveidė ir temperamentinga moteris

Lyg aksominiu apdaru pasidengusi Patagonijos stepėmis, pirštų galais pasistiebusi ant pasaulio krašto, su lediniu šydu ant veido ir nenuilstančia tango ritmu plakančia Buenos Aires širdimi.


Buenos Aires – istorinis uostamiestis, šiandien spinduliuojantis energija ir įvairove. Atsišliejęs į skambiu Sidabro vardu (Rio de la Plata) pakrikštytą upę jis per amžius buvo laikomas Argentinos vartais. Uostiečiais (Portenos) save vadinantys Buenos Aires gyventojai – įvairiausių tautų mišinys, suteikiantis miestui įvairiapusią kultūrinę dvasią. Europinis paveldas – Vokietijos, Ispanijos, Italijos – čia labai vertinamas ir saugomas tiek architektūroje, tiek tradicijose. Buenos Aires ne be reikalo laikomas pačiu europietškiausiu miestu visoje Pietų Amerikoje. Miestiečiai aktyviai dalyvauja savo miesto gyvenime bei kultūroje ir mielai dalinasi Buenos Aires paslaptimis, jei tik surandi laiko išklausyti bei mainais papasakoti savo gyveimo istoriją.


Pati miesto struktūra taip pat tarsi įvairiaspalvė mozaika. Visi kampeliai labai skirtingi ir charakteringi, kaip antai San Telmo – behemiškasis senamiestis, kur vyrauja ispanų bei italų kolonijinė architektūra bei grakštusis prancūziškas klasicizmas. Kiekvienos durys čia veda į pačią Argentinos širdį: vienos – į meno galeriją, kitos – į klasikinius kavos namus, trečios – į istorinėmis dulkėmis nusėdusią sendaikčių parduotuvėlę. Na, o La Boca gatvės pakeri padrika ryškių, visų vaivorykštės spalvų gama pasidabinusiais pastatais bei pikantiškame cigaro dūme paskendusiais tango barais. Buenos Aires mieste amžių skirtumai tarsi neegzistuoja: modernūs stikliniai dangoraižiai savo šešėliu draugiškai apgaubia 19 a. nėriniuotus Viktorijos stiliaus pasatatus. Čia nėra vieno centrinio istorinio paminklo, jų – mažų ir didelių – pilnas visas miestas. Aistringasis tango tarsi geras draugas seka visur – gatvėse, kavinėse, miesto aikštėse ir pokylių salėse…

Pietvakarių Argentina

visiškai kitokia

Čia ji giliai alsuoja vėjais. O UNESCO saugomas Ledynų nacionalinis parkas užima net 600 000 ha, tarsi ledine karūna apvainikuodamas Patagonijos stepes. Nors didžioji parko dalis nepasiekiama žmogui, Fitzroy kalnas šalia El Chaltén bei Perito Moreno ledynas bent šiek tiek leidžia prisiliesti prie šios amžino įšalo didybės. Fitzroy kalnas laikomas vienas gražiausiu, o taip pat ir techniškai sunkiausiai jo viršūnę pasiekiamu pasaulio kalnu, tačiau jei tik pasigrožėti juo norisi, saulėlydžiai bei saulėtekiai kalno papėdeje – patys nuostabiausi! Perito Moreno – ketvirta didžiausia pasaulyje vientisa ledo masė po Šiurės ir Pietų polių bei Grendlandijos ir yra vienas iš vos kelių pasaulio ledynų, kuris vis dar auga. Kas 3-4 metus ledynas pasiekia pusiasalį, kur dramatiškai skyla ir krenta į vandenis apačioje, sudarydamas ledines arkas. Apžvalgos aikštelės pastatytos visai čia pat. Lai fotoaparatas būna paruoštas tiems stebuklingiems kadrams!

Tokia ta Argentina – spalvinga ir aistringa, krintanti poilsio į popietinę siestą, kad vakarop vėl suskambėtų naktinio gyvenimo pulsuojančiu ritmu.

Kelionių žurnalas

Panama
Argentina
Nikaragva
Meksika
Peru
Minesota
Viskansinas
Bolivija
Akimirkos iš paskutinės kelionės

MEKSIKA

Turite klausimų?
Pasikalbėkite su grupių vadovais

708-267-3487
708-870-0788

Susisiekite su mumis

Daugiau žurnalo įrašų

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://yougowild.com/wp-content/uploads/ARGENTINA22.jpg);background-color: rgba(0,0,0,0.27);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}

Kad svetainė veiktų tinkamai, naudojame slapukus. (daugiau informacijos)

Šio tinklalapio slapukų nustatymai yra nustatyti „leisti slapukus“, kad galėtumėte gauti geriausią naršymo patirtį. Jei toliau naudosite šią svetainę nekeisdami slapukų nustatymų arba paspausite toliau „Sutinku“, jūs sutinkate su tuo.

Uždaryti