Blog categories

Comments

YOU GO WILD JUMS PATARIA KAIP KELIAUTI

Viltis. Baimė. Jaudulys. Pirmąkart iškeliaujant viduje verda prieštaringų minčių ir jausmų maišatis. Kai ryžausi keliauti į pasaulį, visiškai nežinojau, ko tikėtis. Neturėjau patirties, buvau kaip sakoma, visai žalia. Asmeniškai man atrama tiek apsisprendžiant, tiek pačiame kelyje buvo mano be galo įkvepiantis partneris Žilvinas, su savo nutrūktgalviškomis ir idėjomis. Tačiau iš pradžių jo beprotiški planai mane giliai viduje neramino, o be jo – nieko kito, kas būtų patyręs tokį gyvenimo kelyje skonį, nepažinojau. Todėl teko juo 100% pasitikėti, kol pati žingsnis po žingsnio įgijau vis daugiau ir daugiau patirties, tad galiausiai dalinomės atsakomybe ir sprendimais tolygiai. Žinių ir patirties trūkumui kompensuoti, turbūt, lengviausia būtų jungtis prie kelionių grupių, turų ir ieškoti gido pagalbos. Visų pirma, tada nereikia sukti galvos, kur ir ką pamatyti, kaip ten nusigauti ir kiek tai užtruks.Be to, grupėje jausitės saugiau. Na, bet jei ryžotės keliauti patys, kelioninės knygos jums bus puikus informacijos šaltinis ir atspirties taškas. Klaidų darysite, nesvarbu, kaip būsite apsiskaitęs. Daugelis dalykų kelyje išmokstama iš asmeninės patirties. Dabar, praleidus nemažai laiko keliaujant po svečius kraštus, žinau žymiai daugiau. Tiesą sakant, jei tik galėčiau prieš save pasisodinti jaunesnę save pačią, štai ką patarčiau:

Nereikia daug

Daiktų

Kaskart keliaudama mokausi pakavimosi meno. Per laiką ir patirtį keliaujant iš esmės pasikeitė mano požiūris į tai, ko man gali prireikti kelionės metu, kaip pavyzdžiui: kelionėse naudojame daugiafunkcinius apdarus, kurie saugo ir nuo saulės, ir nuo uodų, kurie greitai džiūsta ir nesiglamžo, kurie yra patogūs ir visai gražūs bei visokiausią turistinę įrangą, kuri yra ne tik atspari ir pritaikyta visokioms aplinkos sąlygoms, bet yra mažos apimties ir mažo svorio. Nors kartais labai norisi įsimesti mėgstamiausių džinsų porą, keletą spalvingų sijonų ar batelių, visada galvoju apie tai, kad šitą turtą reikės nešti ant savo kupros ir nebus kur jo palikti, ypač jei keliaujame per šalį, nebesugrįždami į tas pačias vietas.
Patarimas paprastas: pirmiausia įsigyk mažesnį kelioninį krepšį, kad atsispirtum pagundai įsimesti dar šį tą, nes juk liko laisvos vietos. Pakuokis tik tai, kas butinų būtiniausia. Jei kažko pasigesi ir tau labai labai prireiks, įsigysi ten vietoje. Patikėk, net ir su patirtimi, vis dar atsiranda “būtinai reikia turėti” daiktų, kurių nei sykio neišsitraukiu kelionės metu.

Užsirašyk sutiktų žmonių

Kontaktus

Kelyje sutiksi daugybę žmonių. Daugelis jų taps draugais. Kai kurie jų liks draugais tau visam gyvenimui. Dažnai pagaunu save, pagalvojančią apie tuos žmones, su kuriais susitikome pačiose neitikėčiausiose vietose, prasilenkėme ir tiek. Kaip jiems dabar sekasi? Kur jų keliai nuvedė?

adult sex toys


mens adidas ultraboost
Real Hair Wigs
cheap jerseys for sale
custom soccer jersey
nike air jordan 1 low
sex toys online
customized jerseys
cheap human hair wigs
cheap sex toys
custom uniforms
custom basketball jerseys
cheap sex toys
best sex toys
custom basketball jersey

Šiandien, su Facebook’o ir elektroninio pašto pagalba, bendrauti yra ypač paprasta. Taigi, užsirašyk jų kontaktus ir neleisk savo naujiems draugams išblėsti prisiminimuose.

Įsigyk

Telefoną

Kelyje susitiksi daugybę žmonių, su kuriais norėsi pasimatyti ir vėl. Nors Facebook’as ir labai patogus palaikyti ryšiui, jis nėra pats geriausias planuoti susitikimui, ypač jei žmonės nuolatos juda. Ar jūsų draugai gavo žinutę? Ar jie ateis? Kaip gi žinoti, jei jie neatrašė?
Visame pasaulyje galima įsigyti pigų nešiojamą telefoną ir SIM kortelę. Taigi, nusipirk jį, kad galėtum palaikyti greitą ryšį su savo naujais draugais. Taip pat nereikės svarstyti, ar jus paliko “ ant ledo”, o gal tavo nauji draugai tiesiog gavo puikią paskutinės minutės kainą nuskristi į Cusco ir nulėkti į Machu Picchu už pusę kainos?

Nebijok

Baimė – stiprus stabdis. Žinoma, atsidurti ten, kur niekad nebuvai, yra baisu, bet juk tu ne pirmas ir ne paskutinis, keliaujantis po pasaulį. Tu neieškai naujų kontinentų ir nelendi į neištirtas teritorijas.
Atsipalaiduok. Keliai ir takeliai, kuriais ruošiesi žengti yra jau išvaikščioti keliautojų iki tavęs, o be to, visada kelyje sutiksi tų, kurie su malonumų patars ir parodys. Milijonai žmonių kasmet keliauja po pasaulį, taigi, jei gali jie, gali ir tu! Net jeigu kausto baimė ar nerimas, kuo gi jie, tie kiti, geresni už tave?

Nesek aklai kelionių

Knygos

Kelionių knygos, kaip jau minėjau, yra puiki pagalbinė priemonė keliaujant. Tačiau jose nerasi paskutinių netradicinių atrakcijų, tau patinkančių kavinukių, restoranėlių, ar užmiesčio takelių. Pačią naudingiausią informaciją gausi susidraugavęs su vietiniais, kurie su malonumu tau parodys, kas šiuo metu yra įdomiausia ir tikrai verta pamatyti. Paprašyk patarimo hostelio darbuotojų ar kitų keliautojų, apsistojusių čia.
Taigi, žmonės yra pats geriausias karštos kelioninės informacijos šaltinis. Na, nebent tavo knyga yra elektroniniame formate ir dažnai pasipildo nauja informacija. Tačiau patarčiau atsikvėpti ir pabendrauti su kitais. Niekad negali žinoti, ką naudingo išgirsi.

Plauk pasroviui

Streso neišvengsi, jei būsi suplanavęs kiekvieną kelionės dieną ir turėsi laikytis tikslaus grafiko. Iš tiesų, įtampa bus labai didelė. Visada reika prisiminti, kad kartais planai gali keistis dėl nenumatytų ir nuo tavęs nepriklausančių priežasčių. Be to, jei planuosi viską iki paskutinės detalės, visiškai nepaliksi vietos netikėtumams ir maloniems siurprizams. Taigi, šiek tiek lankstumo būtų puiku. Suplanuok keletą dalykų per dieną ir praleisk likusią dalį dienos taip, kaip jausies tuo metu. Pažadu, išvengsi įtampos, lėkimo ir diena taps tiesiog maloni. Tokiu būdu turėsi laiko apžvelgti, ką nuveikei iš ryto, sugerti patirtus įspūdžius ir pasvarstyti, ką gero gali nuveikti ryt. Ką gali žinoti, gal taip su šypsena pavadinsi Kito miestą Ekvadore savo namais toli nuosavųjų, nes neplanuotai užsibūsi čia beveik mėnesį. Juk čia taip gražu! Tai daug geriau nei paskubomis trūks plyš rautis iki Limos, iš kur laikinai skrendi aplankyti šeiminykščių. Leisk gyvenimui atsiverti savaime. Lai dienos tau tiesiog nutinka

Turėk su savimi

Papildomai grynųjų

Keliauti nėra taip brangu, kaip galvoji. Azijoje pragyvenimui išleisi vidutiniškai apie $15 per dieną, Pietų Amerikoje $10 per dieną, Europoje gal apie $40, bet visada atsiras papildomų nenumatytų išlaidų. Būk tam pasiruošęs. Niekad negali žinoti, kas kur neišdegs pagal planą, o gal keliaudamas imsi ir persigalvosi, nusispjausi į žvėriškas kainas ir nulėksi į Galapagų salas, ko visiškai neįtraukei į savo kelionės biudžetą. Ech, juk gyveni tik vieną kartą, o kada čia besugrįši? Nesvarbu, kaip tiksliai viską suplanuotum, visada atsiras kažkas, kas paredaguos tavo planuotus kelionės finansus. Pasiimk daugiau pinigų, nei planuoji išleisti. Tikrai nesigailėsi. Jei liks, juk parsiveši.

Nebūk užsidaręs

Esi intravertas? Tau labai rūpi, ką žmonės apie tave galvoja? Nors reikia nemažai drąsos žengti žingsnį ir įsijungti į pokalbį su nepažįstamais žmonėmis, prisimink, kad visi kiti čia yra tokioje pat situacijoje, kaip ir tu. Aplink tave pilna solo keliautojų, kurie ieško su kuo pabendrauti. Taigi, paprastas “Labas” pradės pokalbį, o visa kita susidėlios į vietas savaime. Paklausk, ar galėtum prisėsti šalia, ar galėtum įsijungti į pokalbį, ir niekas niekada hostelyje tau nepasakys „Ne“. Ženk pirmąjį žingsnį. Išjunk savo ausinuką ir atsisuk į žmogų, sėdintį šalia tavęs su paprastu “Labas”.
Prarasti nėra ko. Taip perlipsi per savo kuklumą, susirasi draugų (žiūrėk, ateityje ir vestuvėse sudalyvausi kitame pasaulio krašte. Kalbu iš asmeninės patirties). Išmoksi laisviau bendrauti. Tai pati puikiausia praktika.

Būk pasiruošęs

Nuotykiams

Hmmm… Nemėgsti aukščio. Nemėgsti vandens atrakcijų. Tačiau, nors ir skaudės mėlynę ant subinkaulio, na, negi praleisi progą iššokti iš laivo Panamos San Bas salyne? Ir nors klyksi, kaip mažas vaikas, argi atsisakysi patabaluoti kojomis supynėse “ant pasaulio krašto” virš Banjos miestelio ten apačioje? O juk ir tie skrudinti žiogai visai skanūs…
Mesk sau iššūkį. Surizikuok. Pabandyk tai, ko niekad lig tol nedarei! Galbūt, kai ko tu tiesiog nepakesi, tačiau niekad nesigailėsi, kad pabandei. Ir dar – pasitikėjimo savimi jausmas bus toks dieviškai saldus!

Keliauk lėtai

Atostogos trumpos, laiko neturi daug, o taip norisi pamatyti viską, kas tik įmanoma. Sukaustytas trumpo atostogų termino leki aprėpti 10 miestų per 10 dienų. Tačiau galiausiai, grižus po tokių atostogų, visa ką prisimeni – yra tik iš prabėgomis pagautų fotokadrų, o po patirto streso ir lėkimo dabar tau reikia “atostogų po atostogų”. Nėra prisiminimų, kuriuos išgyvenai, neturi prisirišimo ar ilgesio vietai, kurią aplankei. Tos vietos tu tiesiog nespėjai pažinti…
Perbėgęs paskubomis Australijos žemyną, jausies perdegęs, išsekęs ir nors, galbūt, pabuvai visur, iš tiesų nepamatei nieko.
Neskubėk. Surask laiko prisėsti parke ar kavinukėje ir tiesiog stebėk žmones. Sustok. Tik taip sugebėsi pajausti ir įkvėpti vietos tradicijas ir kultūrą visa savo esybe.

Tu niekur

Neįklimpai

Jeigu jauti, kad keliavimas tau nebeteikia džiaugsmo, sustok ir pailsėk. Apsistok kelias dienas Verakruze, Meksikoje ar Santjage, Čilėje. Atsipalaiduok. Jei pailsėjus kelias tau vis dar nemielas, važiuok namo. Niekas tavęs už tai nesmerks.
Daug geriau bandyti ir būti neteisiu, nei išvis nepabandyti. Žinok, kad, jei nejauti malonumo keliaudamas, VISADA gali apsisukti ir grįžti namo. Tu niekam neįsipareigoji ryždamasis iškeliauti ilgam laikui.

Tu ne vienas

Kur bebūtum, tave visad sups būrys žmonių, kurie turi ryšių, žinių, kurie patars ir padės. Jie parodys, nupieš, papasakos, nukreips tave reikiama kryptimi, ir bus tavo įkvėpėjais. Tu ne vienas. Susirasi draugų ir viskas bus gerai. Nors teoriškai tu galbūt ir keliauji vienas, tu niekada vienas nesi.

Kelionių žurnalas

Panama
Argentina
Nikaragva
Meksika
Peru
Minesota
Viskansinas
Bolivija
Akimirkos iš paskutinės kelionės

MEKSIKA

Turite klausimų?
Pasikalbėkite su grupių vadovais

708-267-3487
708-870-0788

Susisiekite su mumis

Daugiau žurnalo įrašų

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://yougowild.com/wp-content/uploads/DSC_0337.jpg);background-color: rgba(0,0,0,0.27);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}

Kad svetainė veiktų tinkamai, naudojame slapukus. (daugiau informacijos)

Šio tinklalapio slapukų nustatymai yra nustatyti „leisti slapukus“, kad galėtumėte gauti geriausią naršymo patirtį. Jei toliau naudosite šią svetainę nekeisdami slapukų nustatymų arba paspausite toliau „Sutinku“, jūs sutinkate su tuo.

Uždaryti